Rick Joyner: A varázslás szúrásai
2010.10.01. 07:35
A varázslás támadása egy sor szúrás révén ér el minket. Az egymást követő szúrásoknak az a célja, hogy eltalálja azt a helyet, amit a megelőző szúrások már meggyengítettek. Ily módon építkeznek egymásra, amíg a halmozódó hatás el nem borítja a célpontot.
A varázslás szúrásai általában a következő sorrendben érkeznek:
1. Elbátortalanítás
2. Zavar
3. Depresszió
4. Látás elveszítése
5. Szétszórtság
6. Visszavonultság
7. Reménytelenség
8. Vereség
A folyamat gyorsan is megeshet, mint Illés esetében is történt, de többnyire lassan hat, ami nehézzé teszi még a felismerését is. Ha viszont ismerjük az ellenség trükkjeit, akkor többé nem leszünk kitéve annak, hogy alatta maradjunk. Amikor ezek a tünetek kezdenek felbukkanni az életünkben, álljunk ellene az ellenségnek, amíg el nem kotródik. Ha viszont nem állunk neki ellent, akkor mi leszünk azok, akik Illés módjára elmenekülünk.
Nem biztos, hogy nyilvánvaló sátáni, vagy New Ages kultuszban működők az ellenünk alkalmazott varázslás forrása. Ez érkezhet jóindulatú, de megtévesztett kereszténytől is, aki valójában nem értünk, hanem ellenünk imádkozik. E megtévesztett imáknak ugyanis van ereje, mert ami felszabadítanak a földön, az fel van szabadítva a mennyben, és amit megkötnek a földön, kötve van a mennyben. Ha a közbenjárást a kontroll vagy a manipuláció szelleme igazgatja, az bizony varázslás, és ereje éppoly valóságos, mint a fekete mágia ereje.
A karizmatikus varázslás más forrásai lehetnek az olyan dolgok, mint a pletyka, politikai ügyeskedés, féltékenység, és ezek hatást gyakorolhatnak ránk, akár megengedjük, hogy manipuláljanak minket, akár nem. Például, gondoljunk arra, hogy mi a végeredménye annak, ha ugyan elutasítjuk egy kontroll szellemben mozgó valakinek, hogy manipuláljon minket, de megengedjük magunknak azt a luxust, hogy nehezteljünk, vagy megkeseredjünk erre a személyre. Ebben az esetben az ellenség mégis csak elkapott minket és bátortalanság, szétszórtság és depresszió jöhet ránk pontosan olyan módon, mintha alárendeltük volna magunkat a kontroll szellemének.
Az ellenség legyőz minket, ha rávesz arra, hogy más szellemben válaszoljunk, mint a Szent Szellem, akinek a gyümölcse szeretet, öröm, békesség, stb. (Gal 5,22-23). Az ellenség stratégiája az, hogy eltávolítson minket a Szent Szellem gyümölcsétől, és rávegyen arra, hogy az ő fegyvereivel harcoljunk. A Sátán nem űzhet ki Sátánt; a neheztelés soha nem hajítja ki Jezábelt – csak növelni fogja az erejét.
Éppen ezért a varázslás erejétől való szabadulásunk megkezdéséhez azt az alapvető stratégiát kell használnunk, hogy áldjuk azokat, akik átkoznak minket. Ez nem azt jelenti, hogy áldjuk a cselekedeteiket, hanem azt, hogy értük és nem ellenük imádkozunk. Ha az ellenség rávesz minket a bosszúállásra, akkor rászedett minket, hogy ugyanabban a szellemben mozogjunk, és valójában megsokszoroztuk azt a gonoszt, amit kivetni próbáltunk.
Nem test és vére ellen harcolunk, és harcunk fegyverei sem testi természetűek, hanem szellemi jellegűek. Ha áldást kezdünk mondani azokra az emberekre, akik támadnak minket, akkor a kontroll és manipuláció gonosz ereje megtörik mind rajtuk, mind rajtunk. A gonoszt nem torolhatjuk meg gonosszal, mert jóval kell legyőznünk a gonoszt.
A varázslás szúrásainak a megkülönböztetése
1. A varázslás első szúrása - az ELBÁTORTALANÍTÁS
Időről-időre mindnyájan elbátortalanodunk, elcsüggedünk, aminek sokféle oka lehet, tehát ez nem mindig az ellenünk használt varázslás eredménye. De ha minden látható ok nélkül leszünk kitéve növekvő elbátortalanításnak, akkor nagy valószínűséggel a varázslás a forrás. Amikor a nehézségeid elviselhetetlennek tűnnek, és fel akarod adni, jóllehet semmi nem rosszabb a z átlagosnál, akkor valószínűleg szellemi támadás alá kerültél. Az ellenség kísérel megtámadni téged elbátortalanítással, hogy meggyengítsen téged a támadás következő szintjére, ami
2. A varázslás második szúrása – a ZAVAR
Egy általános és növekvő jellegű zavarodottságra gondolok, amelynek nincsen semmilyen látható oka. Itt kezdjük elveszíteni a világosságunkat, hogy mire is vagyunk elhívva, ami természetesen gyöngíti erőtartalékainkat. Ez a zavar társul az elbátortalanításhoz, gyöngébbé és sebezhetőbbé tesz bennünket a további támadásra, amelynek a formája általában
3. A varázslás harmadik szúrása – a DEPRESSZIÓ
Ez mélyebb probléma, mint az egyszerű elbátortalanítás. Ez egy lerázhatatlan félelem, rettegés, az elbátortalanítás és a zavar együttes hatásának az eredménye, a szellemei fegyelem teljes elvetésével, amely időközben tért hódított. Ez egyre növekvő mértékben lesz probléma az utolsó időkben, és győzelmet kell aratnunk fölötte. Ha ezt nem vívjuk ki, az gyorsan elvezet a következő szúráshoz:
4. A varázslás negyedik szúrása – a LÁTÁS ELVESZÍTÉSE
Ez a korábbi szúrások célja, és azt teszi, hogy növeli hatásukat. Itt elkezdjük kétségbe vonni azt, hogy Isten egyáltalán elhívott-e minket. Az egyetlen mód az átevickéléshez a zavar viharán az irány tartása, de nem tudjuk tartani az irányt, ha nem tudjuk, hová tartunk. És már nem is próbáljuk meg tartani az irányt, ha azon kezdünk gondolkozni, hogy tévedés volt számunkra valaha is első helyre téve követni látásunkat. A látás ilyen elveszítése körbejárásra szorít be minket, holott már régen „lábainkkal egyenesen előre „kellene járni utunkon (Zsidók 12,13). Ez hozza be a támadás következő szintjét:
5. A varázslás ötödik szúrása – a SZÉTSZÓRTSÁG
A szétszórtság általában a depresszió, a zavar és a látás elvesztésének az együttes eredménye. Ezen a szinten nemcsak a tartani vélt irányt veszítettük el, hanem azt a képességet is, hogy olvassuk az iránytűt. A Szentírás többé nem szól hozzánk, sőt azzal is küszködünk, hogy bízzunk az Úr szavában vagy bátorítást kapjunk a legfelkentebb igehirdetésből vagy tanításból. Ez a szellemi ellehetetlenülés pontja, a működési képtelenség ideje, amely formát ölt a következő szintben:
6. A varázslás hatodik szúrása – a VISSZAVONULTSÁG
Forrás: //judaoroszlanja.gportal.hu/gindex.php?pg=32002078
|